Psychoterapia indywidualna

Dobra komunikacja – komunikat JA
9 sierpnia 2017
Terapia rodzin Katowice
Psychoterapia rodzin
12 sierpnia 2017

Psychoterapia indywidualna. Na czym polega?

Psychoterapia indywidualna  to praca w której jeden terapeuta pracuje z jednym pacjentem. Definicja psychoterapii jest bardzo rozbudowana, ale według nas jest to przede wszystkim jeden z najskuteczniejszych sposobów pracy nad sobą. To spotkanie dwóch osób, oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W czasie terapii rozwija się  i tworzy: przymierze terapeutyczne”. Ma ono na celu wydobycie pacjenta z jego trudnego stanu psychicznego, zmianę sposobu jego zachowania, myślenia i przeżywania na bardziej przystosowawczy.

Cele psychoterapii ukierunkowane są także czasem na podniesienie poziomu samokontroli, radzenie sobie ze stresem, podniesienie samooceny, poprawę zdolności tworzenia więzi z ludźmi oraz współpracy i komunikowania się z otoczeniem.

Często dla pacjenta terapeuta staje się bardzo ważną osobą. Taką, która wypełnia jego deficyty emocjonalne. W tej relacji pacjent odtwarza schematy jakie miał z innymi znaczącymi osobami.

Psychoterapia  indywidualna służy przede wszystkim polepszeniu jakości życia pacjenta, który zmaga się z jakiego rodzaju życiowym kryzysem (mogą to być: toksyczne relacje, wypalenie zawodowe, uzależnienie emocjonalne lub samotność). Przyda się każdemu, kto potrzebuje rozwiązania problemów w relacjach, związkach lub ma trudność w wyrażaniu i regulowaniu emocji.

Równocześnie terapia indywidualna jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących rozwoju, pogłębienia świadomości i lepszego zrozumienia siebie.

Osoby rozważające psychoterapię mierzą się na samym początku z wieloma wątpliwościami. Zrobienie pierwszego kroku i rozpoczęcie procesu pracy nad sobą jest często jednym z trudniejszych momentów, ale być może najważniejszych w życiu.

W psychoterapii indywidualnej zarówno treść jak i sam fakt odbywania się terapii są objęte całkowitą tajemnicą.


W celu umówienia się na psychoterapię indywidualną skontaktuj się z psychoterapeutą:

Katowice psychoterapia indywidualna

Mikołów psychoterapia indywidualna

psychoterapia indywidualna


O psychoterapii możecie również przeczytać na naszym blogu:

https://www.strukturalab.pl/blog/

Dołącz do nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/strukturalaboratoriumpsychoterapii

Na Instagramie:

https://www.instagram.com/psycholog_strukturalab/