Psychoterapia par Katowice i Mikołów – pomożemy Wam odbudować wartościową relację.

Doradztwo zawodowe czy coaching kariery? Co wybrać?
5 maja 2020

PSYCHOTERAPIA PAR KATOWICE I MIKOŁÓW. CO MOŻEMY DLA WAS ZROBIĆ?

Psychoterapia par Katowice i Mikołów. Czy powinniśmy zdecydować się na terapię? Zamiast atmosfery wzajemnego wsparcia, życzliwości, miłości i zaufania, w Twoim związku zaczyna przeważać wrogość?
Konflikty to naturalny element każdej relacji, również tej między dwojgiem kochających się ludzi. Kiedy jednak przybierają one postać ekstremalną, stają się niebezpieczne, zagrażającą trwałości związku, a ich skutki mogą prowadzić do rozstań- wtedy na pewno warto zgłosić się po pomoc i skorzystać z psychoterapii par.
Psychoterapia par to spotkanie z terapeutą (lub z 2 terapeutami ), które ma na celu umożliwienia otwartego dialogu pozwalającego określić swoje emocje, potrzeby oraz dążenia. To moment , w którym para wspólnie zastanawia się nad obszarem zmiany. Proces psychoterapii par ma ułatwić partnerom wspólne zatrzymanie się i badanie przyczyn tego, co dzieje się w relacji między nimi.


Terapia dla par Katowice i Mikołów

Przykładowe trudności, z którymi możecie zgłosić się na psychoterapię:


– macie problemy w komunikacji (jej brak lub ciągłe kłótnie, oskarżenia)
– oddalacie się od siebie (brak wzajemnego zainteresowania, gorsza jakość czasu spędzanego razem)
– odczuwacie trudności w adaptacji do pełnienia nowej roli w rodzinie (planowanie i spodziewanie się dziecka, narodziny dziecka)
– sami czujecie, że przechodzicie kryzys, stajecie się sobie coraz bardziej obcy, obojętni
– macie trudności emocjonalne przy nowej sytuacji życiowej związanej z poronieniem, trudnością z zajściem w ciążę, utratą pracy, ciężką chorobą, śmiercią bliskich
– doświadczacie trudności w sferze seksualnej
– w Waszym związku doszło do zdrady (w związku, małżeństwie), której druga osoba nie potrafi wybaczyć
– widzicie przeszkody w ustaleniu wspólnego życia, zasad funkcjonowania (wobec siebie, dzieci)
– trudno Wam przystosowywać się do sytuacji trwałej utraty zdrowia psychicznego bądź somatycznego jednej z osób w parze, rodzinie
– podjęliście decyzję o rozwodzie/rozstaniu/separacji


Psychoterapia par w Katowicach i Mikołowie

Psychoterapia par w Katowicach i w Mikołowie – czego możecie oczekiwać?

Decydując się na terapię par przede wszystkim nie możecie liczyć na gotowe recepty. Jeśli oczekujecie, że terapeuta będzie w jakikolwiek sposób stronniczy i stanie po stronie któregoś z Was – również możecie się bardzo zawieść. Psychoterapia par w  Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach i w Mikołowie to szczególne spotkanie, podczas którego partnerzy mają szansę w atmosferze zaufania, poufności i życzliwości wyrazić własne obawy, emocje, oczekiwania. Tworzymy przestrzeń dla szczerości, otwartości, poszukiwania takich sposobów komunikacji, które odbudują relację i pozwolą zrealizować Wasze wspólne cele.


Warto wspomnieć o tym, że często zaangażowanie w pracę nad związkiem obu stron może być na zupełnie innym poziomie. Nierzadko zdarza się, że jedna osoba z pary wykazuje wręcz niechęć do takiej formy wsparcia. Mimo tego, w wielu przypadkach, może nie po pierwszej sesji, ale kolejnej obserwujemy przełamanie się niechętnej i niezaangażowanej osoby. W rezultacie zaczyna się prawdziwa praca nad odbudowaniem związku. Więc jeśli nawet początkowo jeden z partnerów nie jest do końca przekonany do psychoterapii par, nie oznacza to totalnego fiaska.


Czego możecie się spodziewać po psychoterapeucie par?


Psychoterapeuta par jest obiektywny i nie zajmuje żadnej ze stron. Jego zadaniem jest zbudować grunt pełen zaufania i szczerości. Może też pomóc odkryć to, czego nie byliście do tej pory świadomi w Waszej relacji.
W Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA żadne z Was nie musi się też obawiać o ocenę czy negatywną opinię. Psychoterapeuta par będzie Was uważnie i aktywnie słuchał, bez przerywania i komentowania.
Pamiętajcie też, że psychoterapia par to dopiero początek pracy nad Waszym związkiem. Żeby na nowo stworzyć relację pełną miłości, szacunku, zrozumienia wolności dla drugiej osoby, potrzebna będzie przede wszystkim Wasza praca i zaangażowanie. Wskazówki, które pojawią się podczas procesu psychoterapii, trzeba będzie wprowadzić do życia codziennego. To jedyny sposób na wyjście z kryzysu.


Dlatego jeśli czujesz, że Twój związek się wypala, oddalasz się od partnera lub partnerki albo boisz się, że nie dacie rady wspólnie przepracować traumatycznego przeżycia, skorzystajcie z psychoterapii par w mieście Katowice lub Mikołów.W celu umówienia się na wizytę – skontaktuj się z terapeutą.

Psychoterapia par Katowice i MikołówJeśli interesuje Cię temat psychoterapii par, zapraszamy do posłuchania naszego podcastu.

podcast.psychologicznerozmowy
Podcast psycho-logiczne rozmowy

PODCAST PSYCHO-LOGICZNE ROZMOWY 👉- https://www.strukturalab.pl/podcast-psycho-logiczne-rozmowy/