Grupy terapeutyczno-rozwojowe

grupy terapeutyczno-rozwojwoe

Czym są grupy terapeutyczno-rozwojowe?

Grupa terapeutyczno-rozwojowa jest jak lustro, w którym uczestnicy mogą się sobie przyglądać. Dzięki uczestnikom grupy masz okazję otrzymać wsparcie, którego być może właśnie teraz potrzebujesz. Dowiesz się jak inni radzą sobie z podobnymi problemami.

Psychoterapeuta, który prowadzi taką grupę tworzy bezpieczne warunki i przestrzeń do tego, żeby  każdy uczestnik zrozumiał źródła swoich indywidualnych trudności. A co ważniejsze znalazł rozwiązanie problemów, których doświadcza. To z kolei buduje świadomość i może zapewnić spokój.

Grupa może mieć charakter otwarty – co oznacza, że w jej trakcie do grupy mogą być przyjmowane nowe osoby, jak również to, że z grupy mogą w trakcie odchodzić niektórzy uczestnicy, którzy osiągnęli już zakładane przez siebie cele. Grupa może mieć także charakter zamknięty, co oznacza, że jej skład pozostaje niezmienny przez cały okres, w którym odbywają się spotkania.

Dołączenie do każdej grupy terapeutyczno-rozwojowej poprzedza konsultacja z prowadzącym ją psychoterapeutą. To spotkanie, w trakcie którego specjalista ma możliwość lepiej poznać Twoje trudności i motywację do uczestnictwa w grupie. Pomaga też  określić, czy udział w spotkaniach konkretnej grupy może być dla Ciebie korzystny.

Ty możesz natomiast dowiedzieć się:

👉jak dokładnie przebiega spotkanie grupy terapeutyczno-rozwojowej

👉czym charakteryzuje się terapia grupowa

👉jakich efektów możesz się spodziewać

👉co może być dla Ciebie trudne (zwłaszcza w początkowym etapie uczestnictwa  grupie terapeutyczno-rozwojowej)

👉co się przygotować