Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla młodzieży (16-18 lat).

Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla młodzieży (16-18 lat)

Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla młodzieży ( 16-18 lat).

Okres dorastania jest bardzo ważnym etapem w życiu każdego człowieka. Bardzo często ma wpływ na jego przyszłe funkcjonowanie.

Nierzadko zdarza się, że jest to trudny czas, bo wtedy rozwijają się: tożsamość i dojrzałość. Młody człowiek uczy się budować relacje interpersonalne, rozumieć swoje potrzeby i emocje.

W tym okresie grupa rówieśnicza jest dla nastolatków ważnym punktem odniesienia. Bo rówieśnicy wywierają na siebie nawzajem silny wpływ, dlatego grupowa praca terapeutyczna może przynieść znaczne efekty poprawy zachowania i funkcjonowania młodego człowieka.

Praca w grupie terapeutyczno-rozwojowej z rówieśnikami o podobnych problemach, daje możliwość wzajemnego wsparcia i przepracowania doświadczanych trudności.

Więc jeśli odczuwasz trudności w budowaniu relacji, chcesz lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje, nauczyć się radzić sobie z lękiem, wzmocnić poczucie własnej wartości , przeżywasz częste rozczarowania, perspektywa bycia w grupie lub bliższe relacje z innymi budzą w Tobie strach i napięcie, w bezpiecznych warunkach opowiedzieć o swoich trudnościach to ta grupa terapeutyczno-rozwojowa (16-18 lat) jest dla Ciebie.


👉lepsza jakość relacji z rówieśnikami oraz osobami dorosłymi

👉poprawa samooceny i poczucia własnej wartości

👉pokonywanie trudności i rozwijanie własnych zasobów

👉wzmocnienie szacunku do siebie i innych

👉sposobach radzenia sobie ze stresem

👉poznanie swoich mocnych i słabych stron

👉umiejętność radzenia sobie z krytyką i przyjmowania komplementów

👉nauka rozpoznawania i komunikowania emocji i potrzeb

👉możliwość nawiązania nowych przyjaźni

👉rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, mówienia o sobie, aktywnego słuchania, rozumienia

👉współpraca w grupie

👉inicjowanie kontaktów

👉poprawa dobrostanu psychicznego


Spotkania grupy terapeutycznej – rozwojowej odbywają się raz w tygodniu i trwają półtorej godziny. Uczestniczy w nich od 4 do 8 osób. Grupa ma charakter otwarty ( mogą dołączyć inni uczestnicy) – co ustalane jest przez psychoterapeutę
i uczestników grupy.
W pracy grupowej wykorzystywane będą różne techniki warsztatowe z wykorzystaniem materiałów terapeutycznych i psychoedukacyjnych (scenki, gry i zabawy, praca indywidualna i grupowa, rozmowy).


Terminy spotkań :

Piątek: godzina 18:30-20:00

Sobota: godzina 11:00-12:30

Sobota: godzina  13:00-14:30


Koszt uczestnictwa w 1 spotkaniu grupy terapeutyczno -rozwojowej (16-18 lat):
👉90 minut, 150 zł

Opłata ma charakter abonamentowy i uiszczana jest z góry za cały miesiąc gotówką przed pierwszym spotkaniem w miesiącu.
Opłata nie jest zwracana w przypadku nieobecności na spotkaniach.


Konsultacja wstępna
Osoby zainteresowane udziałem w grupie (uczestnik wraz z rodzicami) zapraszamy na konsultację kwalifikacyjną z psychoterapeutą prowadzącym (50 minut, 170 zł).


Prowadzącą psychoterapeutką będzie Renata Zięba, doświadczona psycholog i psychoterapeutka. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą zarówno w szkole jak i w gabinecie.

Odbyła liczne staże i praktyki, między innymi: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr. 2 w Jastrzębiu Zdroju, Pracownia Psychologiczna w Rybniku, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11 w Żory – Rój, Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Katowicach, Centrum Rozwoju Diagnozy i Terapii Meritum Sosnowiec Biofeedback oraz metoda Tomatisa, Niepubliczny Żłobek Integracyjny „Malinowy Domek” Sosnowiec, SP ZOZ „ REPTY” Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Tarnowskich Górach. Wśród jej najważniejszych miejsc pracy w charakterze psychologa można wymienić: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Orzeszu. Swoją wiedzę teoretyczną pogłębia i przekazuje pracując jako wykładowca na uczelni wyższej w Gliwicach i Sosnowcu oraz psycholog w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia. w Orzeszu.

Więcej o prowadzącej tutaj 👉 Renata Zięba