PODCASTY

Oboje jesteśmy psychologami oraz psychoterapeutami a ten podcast nagrywamy dla osób, które interesują się prywatnie i zawodowo, psychoterapią oraz zagadnieniami psychologicznymi.

Kasia Bilnik-Barańska – psycholog, psychoterapeuta, trener, coach.
Daniel Melerowicz – psycholog, psychoterapeuta, trener, coach, wykładowca.

Pracujemy w Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach, gdzie prowadzimy psychoterapię indywidualną oraz terapię partnerską. Z parami pracujemy w układzie dwa na dwa i prowadzimy ją razem.

Często rozmawiamy o naszej pracy, związanej z zagadnieniami psychologicznymi, dzielimy się swoimi doświadczeniami terapeutycznymi, a w ośrodku uczestniczymy w zespołowych superwizjach.

Nasze rozmowy uświadomiły nam, że istnieje mnóstwo nieporozumień związanych z psychoterapią, dlatego chcielibyśmy przybliżyć słuchaczom obszar związany ze zdrowiem psychicznym, psychologią, terapią, rozwojem osobistym itp.

Chcemy poruszać tematy dotyczące dobrostanu psychicznego i funkcjonowania ludzkiej psychiki, wyjaśniać różne terminy związane z terapią, rozwiewać mity na jej temat, ale również mówić o tym, czym naszym zdaniem jest dobra pomoc psychologiczna, a co nią nie jest i na co zwracać uwagę.

Podcast ten kierujemy także do profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, pracujących z innymi ludźmi, również do osób które myślą o zawodzie psychoterapeuty, przybliżając blaski i cienie tej profesji. Chcemy polecać ciekawą literaturę, zwracać uwagę na dobre szkolenia, przybliżać i omawiać różne nurty w terapii.

Jako że pracujemy z parami, chcielibyśmy również dużo mówić o relacjach międzyludzkich, o tym dlaczego jedni ludzie potrafią się ze sobą porozumieć a inni nie, jak budować dobre związki i w jaki sposób się ze sobą efektywnie komunikować.

PODCAST PSYCHO-LOGICZNE ROZMOWY ZNAJDZIESZ TUTAJ


Jeśli słuchasz naszego podcastu, podoba Ci się to, co robimy i chcesz nas wesprzeć, to dla nas cudowna wiadomość 🙂 Bo to właśnie dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli się rozwijać, nagrywać jeszcze więcej, a tym samym dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi – a to zawsze było naszym celem 🙂

Zapraszamy na nasz profil na platformę Patronite 👇

PATRONITENazywam się Daniel Melerowicz, jestem psychoterapeutą, psychologiem oraz superwizorem psychoterapii. W tym podcaście chcę rozmawiać na temat profesjonalnej i skutecznej terapii.

Będę poruszał aspekty teoretyczne dotyczące tego rodzaju pracy oparte na badaniach naukowych oraz dzielił się swoim doświadczeniem wieloletniej pracy w gabinecie.

Omawiam książki, które zrobiły na mnie duże wrażenie oraz rozmawiam z gośćmi, których spojrzenie na psychoterapię jest dla mnie odkrywcze.

Podcast ten tworzę aby pomagać oraz inspirować inne osoby w ich drodze do stawania się empatycznym i rozważnym, a przez to skutecznym terapeutą.

PODCAST STRUKTURA PSYCHOTERAPII ZNAJDZIESZ TUTAJ
Ten podcast jest dla osób, które chcą świadomie zarządzać swoją karierą.
Jestem doradcą zawodowym, trenerem, coachem i coachem zespołowym ICF.
Zajmuję się indywidualnym i grupowym doradztwem zawodowym, projektowaniem kariery.

Pracuję z osobami, które nie czują satysfakcji z wykonywanej pracy albo mają świadomość nietrafionych decyzji odnośnie swoich wyborów zawodowych. Chcą zmiany, ale nie mają pojęcia jak tego dokonać. Wtedy wkraczam do akcji i wspólnie pracujemy nam tym, jak odnaleźć się w rzeczywistości Klienta, jakie działania warto albo nawet trzeba podjąć, żeby na nowo przywrócić sens i radość z wykonywanej pracy.

PODCAST MAGDA ZAWODOWIEC ZNADZIESZ TUTAJ