PODCAST MAGDA ZAWODOWIEC

podcast doradztwo kariery

Ten podcast jest dla osób, które chcą świadomie zarządzać swoją karierą.
Jestem doradcą zawodowym, trenerem, coachem i coachem zespołowym ICF.
Zajmuję się indywidualnym i grupowym doradztwem zawodowym, projektowaniem kariery. Pracuję z osobami, które nie czują satysfakcji z wykonywanej pracy albo mają świadomość nietrafionych decyzji odnośnie swoich wyborów zawodowych. Chcą zmiany, ale nie mają pojęcia jak tego dokonać. Wtedy wkraczam do akcji i wspólnie pracujemy nam tym, jak odnaleźć się w rzeczywistości Klienta, jakie działania warto albo nawet trzeba podjąć, żeby na nowo przywrócić sens i radość z wykonywanej pracy.

W tym odcinku zapraszam Cię do refleksji nad tym czy warto mieć profil na LinkedIn. Mówi się bardzo często o marce pracodawcy a co z marką pracownika?
Bezsprzecznie jednym z elementów dobrej strategii brandingowej jest widoczność w internecie. Oczywiście możesz udawać, że Internetu nie ma, ani nie ma portali społecznościowych i od nich uciekać, ale po co? Jeśli są narzędzia, które mogą przynieść Ci realne korzyści, to dlaczego z nich nie skorzystać?LinkedIn z pewnością do takich należy.


Na zaproszenie założycielki projektu Praktyka Korepetycyjna Trener Ewy Łyszczarz miałam okazję opowiedzieć o tym, czego potrzebuje maturzysta oprócz stosu zadań, podręczników, dodatkowych zajęć…..i wielu, wielu innych. Dlaczego miałby w tym przedmaturalnym szaleństwie współpracować z Doradcą Zawodowym?

Zawód zazwyczaj wybieramy w stosunkowo młodym wieku, nie zawsze w oparciu o solidne podstawy. Z biegiem czasu zmieniają się jednak nie tylko doświadczenie, ale też sytuacja życiowa, zainteresowania – my sami. Zaczynasz myśleć moja praca to nie to albo to już nie to. I co teraz? A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Niestety nadal niewiele osób postrzega rozmowę rekrutacyjną jako dialog równych stron. No bo jak to tak? Nie ma równości w chwili, kiedy ktoś czegoś chce, a druga strona ma pełnię władzy, żeby decydować, czy to dostanie. Czy aby na pewno? Ja osobiście chcę myśleć i wierzyć w to, że to jednak spotkanie dwóch partnerów.

Ten odcinek skierowany jest do rodziców, których pociechy stoją przed dylematem wyboru szkoły czy studiów. Opowiem o tym jakiego rodzaju wsparcia można udzielić swojemu dziecku, żeby podjęło najlepszą z możliwych decyzję.

Decyzja o zmianie zawodowej podjęta albo ktoś podjął ją za Ciebie? No i teraz pojawiają się w głowie różne myśli. I co z tym dalej robić ? Zaczyna się prawdziwy rollercaoster.Jak więc można sobie z tą zmianą zawodową poradzić?

Czy zdarza Ci się pomyśleć, że inni mają o Tobie zbyt dobre zdanie?  Zdarzyło Ci się czuć po osiągnięciu sukcesu, że na to nie zasługujesz ?Jeżeli odpowiadasz twierdząco, być może doświadczasz Syndromu Oszusta 

Jako że ostatnio szturmowała mnie armia licealistów – jeśli tego słuchacie pozdrawiam Was serdecznie to na kanwie tego szturmu postanowiłam nagrać ten odcinek.

W tym odcinku biorę na tapet CV, które nadal spędza sen z powiek wielu kandydatom. W internecie możemy znaleźć lawinę porad na temat tego, jak je napisać. Ba, można to nawet zlecić.

Gościem specjalnym tego odcinka będzie Ewa Łyszczarz – przedsiębiorczyni, coach, szkoleniowiec, biolog…..długo można by tu wymieniać. To będzie prawdziwa inspiracja.

Jak będzie wyglądał rynek pracy po pandemii i jakie kompetencje będą najbardziej pożądane? O raporcie „Wizje przyszłości na rynku pracy” przygotowany przez olx praca.

Z mojego doświadczenia wynika, że nadal wiele osób nie wie czym są kompetencje i dlaczego odgrywają kluczową rolę w świadomym budowaniu przyszłości zawodowej.

Moim gościem będzie Natalia Modzelewska-Kopeć. Natalia opowie o tym jak to jest być właścicielką firmy z branży beauty i , czym zajmuje się Brow Master.

W tym odcinku opowiem Wam o IKIGAI i japońskiej filozofii szczęścia, która za tym stoi. Dlaczego warto znać ten model i jak go można wykorzystać ?W mojej opinii to bardzo uniwersalne narzędzie a w swojej prostocie mega skuteczne.
Ten odcinek poświęcony będzie pasji i talentowi. Opowiadam o tym: czym jest talent czym jest pasja, czym różni się jedno od drugiego, dlaczego świadomość własnych talentów i pasji jest tak ważna jak mogę odnaleźć w sobie obie te rzeczy.
Wiele osób nadal nie wie, czego może się spodziewać po takiej usłudze. Co prawda funkcjonują jakieś mgliste wyobrażenia, ale nie do końca wiadomo kim jest ten doradca zawodowy. Postaram się rozwiać wątpliwości.
W tym pilotażowym odcinku rozprawiam się z tym, czym jest a czym nie doradztwo zawodowe, oczywiście w moim wykonaniu:)