PODCAST

Podcast psycho-logiczne rozmowy

Oboje jesteśmy psychologami oraz psychoterapeutami a ten podcast nagrywamy dla osób, które interesują się prywatnie i zawodowo, psychoterapią oraz zagadnieniami psychologicznymi.

Kasia Bilnik-Barańska – psycholog, psychoterapeuta, trener, coach.

Daniel Melerowicz – psycholog, psychoterapeuta, trener, coach, wykładowca.

Pracujemy w Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach, gdzie prowadzimy psychoterapię indywidualną oraz terapię partnerską. Z parami pracujemy w układzie dwa na dwa i prowadzimy ją razem.

Często rozmawiamy o naszej pracy, związanej z zagadnieniami psychologicznymi, dzielimy się swoimi doświadczeniami terapeutycznymi, a w ośrodku uczestniczymy w zespołowych superwizjach.

Nasze rozmowy uświadomiły nam, że istnieje mnóstwo nieporozumień związanych z psychoterapią, dlatego chcielibyśmy przybliżyć słuchaczom obszar związany ze zdrowiem psychicznym, psychologią, terapią, rozwojem osobistym itp.

Chcemy poruszać tematy dotyczące dobrostanu psychicznego i funkcjonowania ludzkiej psychiki, wyjaśniać różne terminy związane z terapią, rozwiewać mity na jej temat, ale również mówić o tym, czym naszym zdaniem jest dobra pomoc psychologiczna, a co nią nie jest i na co zwracać uwagę.

Podcast ten kierujemy także do profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, pracujących z innymi ludźmi, również do osób które myślą o zawodzie psychoterapeuty, przybliżając blaski i cienie tej profesji. Chcemy polecać ciekawą literaturę, zwracać uwagę na dobre szkolenia, przybliżać i omawiać różne nurty w terapii.

Jako że pracujemy z parami, chcielibyśmy również dużo mówić o relacjach międzyludzkich, o tym dlaczego jedni ludzie potrafią się ze sobą porozumieć a inni nie, jak budować dobre związki i w jaki sposób się ze sobą efektywnie komunikować.

ODCINEK SPECJALNY: Trauma zagrożonej ciąży.

ODCINEK NR 10: Cel terapeutyczny – jak go ustalać razem z pacjentem.

ODCINEK NR 9: Co to jest i po co jest diagnoza ? cz. II

ODCINEK NR 8: Co to jest i po co jest diagnoza ? cz. I

ODCINEK NR 7: Czym jest kontrakt terapeutyczny? cz. II

ODCINEK NR 6: Czym jest kontrakt terapeutyczny? cz. I

ODCINEK NR 5: Jak wygląda pierwsza wizyta i dlaczego właśnie tak? cz. II

ODCINEK SPECJALNY: Koronawirus i co dalej?

ODCINEK SPECJALNY: Dylematy psychologa i psychoterapeuty w czasie pandemii.

ODCINEK SPECJALNY: Co dzieje się w relacji w czasach izolacji?

ODCINEK SPECJALNY: Jak sobie radzić z lękiem w czasie epidemii?

ODCINEK NR 4: Jak wygląda pierwsza wizyta i dlaczego właśnie tak? cz. I

ODCINEK NR 3: Z czym do terapii?

ODCINEK NR 2: Kim jest psychoterapeuta?

ODCINEK NR 1: Czym jest a czym nie jest psychoterapia.