PODCAST

Podcast psycho-logiczne rozmowy

PODCAST „PSYCHO-LOGICZNE” ROZMOWY

Podcast „Psycho-logiczne” rozmowy to nasz kolejny projekt na drodze do propagowania zdrowia psychicznego. Wydaje się, że wiele już napisano i powiedziano w tej kwestii, ale my uważamy, że nadal jeszcze dużo jest do zrobienia. Stąd m.in wziął się pomysł na uruchomienie podcastu. Liczymy, że „konsumowania” tych właśnie treści przez słuchanie i formę, którą proponujemy, znajdzie swoich odbiorców.

Ze względu na to, że oboje jesteśmy psychologami oraz psychoterapeutami, to ten podcast nagrywamy dla osób, które interesują się prywatnie i zawodowo, psychoterapią oraz zagadnieniami psychologicznymi.

W związku z tym, że nadal tak wiele powstrzymuje nas przed podjęciem psychoterapii, w naszym podcaście będziemy przyglądać się różnym wyobrażeniom, mitom, przekonaniom na jej temat. Przede wszystkim zależy nam, żeby dotrzeć do wszystkich osób, które mają wątpliwości i pytania związane z tym tematem. W efekcie czego poszukują odpowiedzi i odpowiedniej dawki wiedzy.

KIM SĄ PROWADZĄCY NASZ PODCAST?

Kasia Bilnik-Barańska – psycholog, psychoterapeuta, trener, coach.

dr Daniel Melerowicz – psycholog, psychoterapeuta, trener, coach, wykładowca.

Pracujemy w Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach. To właśnie tutaj prowadzimy psychoterapię indywidualną oraz terapię partnerską. Z parami i/lub małżeństwami pracujemy w układzie dwa na dwa ( tzw. diada).

Z pewnością m.in ze względu na to, czym się zajmujemy, często rozmawiamy o naszej pracy związanej i związanymi z nią zagadnieniami psychologicznymi. Po to, by jeszcze lepiej zrozumieć naturę ludzką, a tym samym oferować jak najlepsze wsparcie naszym pacjentom, dzielimy się ze sobą swoimi doświadczeniami terapeutycznymi. Dlatego też zdecydowaliśmy, że chcemy, żeby nasze refleksje i przemyślenia dotarły także do innych osób. Ponieważ wierzymy, że dla niektórych będą pomocne np. w trakcie procesu decyzyjnego o podjęciu psychoterapii.

Cały czas się uczymy i dodatkowo w naszym ośrodku uczestniczymy w zespołowych superwizjach. Ponieważ ważny jest dla nas nieustający rozwój, prawidłowe zrozumienie i prowadzenie procesu psychoterapii.

JAKIE TEMATY BĘDZIEMY PORUSZAĆ W NASZYM PODCAŚCIE?

Nasze wspólne rozmowy uświadomiły nam, że istnieje mnóstwo nieporozumień związanych z psychoterapią. Dlatego właśnie chcielibyśmy przybliżyć słuchaczom obszar związany przede wszystkim ze zdrowiem psychicznym, psychologią, psychoterapią, rozwojem osobistym itp.

Chcemy poruszać tematy dotyczące dobrostanu psychicznego i funkcjonowania ludzkiej psychiki, wyjaśniać różne terminy związane z psychoterapią. Podczas gdy wiele się mówi o tym, że warto skorzystać z usług psychoterapeuty, niewiele wyjaśnia się czym ten proces jest. Naszą misją jest ten stan rzeczy zmienić.

Zależy nam, żeby rozwiewać mity na jej temat, ale również mówić o tym, czym naszym zdaniem jest dobra pomoc psychologiczna, a co nią nie jest i na co warto zwracać uwagę.

DO KOGO KIERUJEMY NASZ PODCAST?

Podcast ten kierujemy także do profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym oraz pracujących z innymi ludźmi, ale również do osób które myślą o zawodzie psychoterapeuty. Niewątpliwie podczas naszych rozmów przybliżymy blaski i cienie tej profesji. Chcemy polecać ciekawą literaturę, zwracać uwagę na dobre szkolenia, przybliżać oraz omawiać różne nurty w terapii.

Jako że pracujemy z parami, chcielibyśmy również dużo mówić o relacjach międzyludzkich. Z pewnością w naszym podcaście dotkniemy takich tematów jak: dlaczego jedni ludzie potrafią się ze sobą porozumieć a inni nie, jak budować dobre związki i w jaki sposób się ze sobą efektywnie komunikować. Konkludując- będzie konkret 🙂

Reasumując, jeśli temat psychoterapii jest dla Ciebie w jakikolwiek sposób bliski lub ważny, to zapraszamy do posłuchania naszego podcastu.

Krótko mówiąc na pewno będziemy starali się w sposób prosty i przystępny odpowiedzieć na nurtujące Was pytania. Patronite.


Wpływ odżywiania na psychikę. Odcinek 22

Psychoterapia par cz. II .Odcinek 21

Rozmowy o śmierci. ODCINEK SPECJALNY

Psychoterapia par cz. I.ODCINEK 20

Psychoterapia indywidualna czy grupowa cz. II? ODCINEK 19

Psychoterapia indywidualna czy grupowa cz. I ? ODCINEK 18

Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę? ODCINEK 17

Jak zostać psychoterapeutą? ODCINEK 16

Czym jest superwizja. ODCINEK NR 15

Urodzinowe rozmowy. ODCINEK NR 14

Terapia trwa.cz.III. ODCINEK NR 13

Terapia trwa.cz.II. ODCINEK NR 12

Terapia trwa.cz.I. ODCINEK NR 11

Trauma zagrożonej ciąży.ODCINEK SPECJALNY

Cel terapeutyczny – jak go ustalać razem z pacjentem.ODCINEK NR 10

Co to jest i po co jest diagnoza ? cz. II ODCINEK NR 9

Co to jest i po co jest diagnoza ? cz. I ODCINEK NR 8

Czym jest kontrakt terapeutyczny? cz. II ODCINEK NR 7

Czym jest kontrakt terapeutyczny? cz. I ODCINEK NR 6

Jak wygląda pierwsza wizyta i dlaczego właśnie tak? cz. II ODCINEK NR 5

Koronawirus i co dalej? ODCINEK SPECJALNY

Dylematy psychologa i psychoterapeuty w czasie pandemii.ODCINEK SPECJALNY

Co dzieje się w relacji w czasach izolacji?ODCINEK SPECJALNY

Jak sobie radzić z lękiem w czasie epidemii?ODCINEK SPECJALNY

Jak wygląda pierwsza wizyta i dlaczego właśnie tak? cz.I.ODCINEK NR 4

Z czym do terapii? ODCINEK NR 3

Kim jest psychoterapeuta? ODCINEK NR 2

Czym jest a czym nie jest psychoterapia.ODCINEK NR 1