Gabinet psychoterapii STRUKTURA w Katowicach

Psychoterapy in English / Counselling in English
Psychotherapy in English / Counselling
12 sierpnia 2017
Psycholog Katowice
20 sierpnia 2017
Psychoterapia Katowice

Psychoterapia Katowice

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach zatrudnia dobrych psychologów, których praca podlega stałej superwizji.

Psychoterapia jest uznaną metodą leczenia zaburzeń i dysfunkcji psychicznych. Główną jej cechą jest relacja jednej osoby (pacjenta) z drugą osobą (terapeutą). Psychoterapia posiada udowodnioną naukowo skuteczność w leczeniu wielu zaburzeń psychicznych klasyfikowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) – zaburzenia osobowości, depresja, nerwica, zaburzenia lękowe, zaburzenia seksualne). Bardzo dużą przewagą psychoterapii nad leczeniem farmakologicznym jest brak skutków ubocznych oraz zmniejszeni prawdopodobieństwa nawrotu objawów.

Psychoterapia polega na rozmowie i relacji w bezpiecznych warunkach gabinetu. Różni się jednak od zwykłych rozmów – koncentruje się na tym co „tu i teraz”, na relacji, emocjach jakie pojawiają się właśnie w trakcie jej trwania. Psychoterapeuta koncentrując się intensywnie na pacjencie pomaga mu zrozumieć jego wewnętrzny świat, konflikty i trudne emocje. Psychoterapeuta stosuje klaryfikacje, konfrontacje oraz interpertacje tego co dzieje się z pacjentem – co może być momentami trudne. Dzięki lepszemu rozumieniu swoich przeżyć, sposobu funkcjonowania, przepracowania wewnętrznych konfliktów pacjent może lepiej reagować na otaczającą go rzeczywistość.

Ośrodek oferuje:

  • Leczenie depresji
  • Leczenie nerwicy
  • Leczenie leków
  • Pomoc w kryzysach życiowych
  •  

    Psychoterapia Katowice

    Gabinet psychologiczny znajduje się w Katowicach przy ul. Pułaskiego 19.