dr Daniel Melerowicz – psycholog, psychoterapeuta

dr Daniel Melerowicz

psycholog, psychoterapeuta

577 699 144


Pracę w obszarze zdrowia psychicznego rozpocząłem w 2004 roku. Jestem magistrem psychologii, dyplom uzyskałem na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Ukończyłem całościowe szkolenie w zakresie profesjonalnej psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które spełnia wymogi dotyczące przyznawania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uzyskałem dyplom psychoterapeuty psychodynamicznego. Jestem w trakcie ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty PTPPd i PTP.

zapisz się na wizytę
To co najważniejsze dla mnie jako terapeuty to zachowanie zasad etyki, pokora w kontakcie z drugim człowiekiem oraz ciągły rozwój w celu utrzymania kompetencji na jak najwyższym poziomie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłem szkolenie w zakresie Pracy z trudnym klientem – osobą stosującą przemoc, Sytuacji trudnych i kryzysowych w pracy z beneficjentami Centrów Integracji Społecznej oraz Uzależnienie od narkotyków – jak rozpoznawać, jak reagować.
Współpracuję z Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie gdzie zajmuję się diagnozą, wsparciem psychologicznym oraz psychoterapią dla uczestników centrum.

Jestem psychologiem upoważnionym do przeprowadzania testów kompetencyjnych i psychologicznych, w zakresie selekcji, badania osobowości i inteligencji. Posiadam szerokie doświadczenie w diagnozie indywidualnej.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię grupową, pracując przede wszystkim metodą psychodynamiczną. Swoją pracę stale superwizuję u specjalistów z Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, superwizorów z wieloletnim doświadczeniem psychoterapeutycznym podczas superwizji grupowych oraz w Śląskim Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej podczas superwizji indywidualnych.
Zajmuję się także indywidualnym doradztwem i wsparciem psychologicznym w zakresie rozwijania kompetencji interpersonalnych.

Jestem absolwentem Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz wykładowcą na wydziale Uniwersytetu SWPS w Katowicach.

To co najważniejsze dla mnie jako terapeuty to zachowanie zasad etyki, pokora w kontakcie z drugim człowiekiem oraz ciągły rozwój w celu utrzymania kompetencji na jak najwyższym poziomie.

W swojej pracy kieruję się Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty.

Jestem certyfikowanym trenerem rozwoju osobistego (dyplom Szkoły Trenerów Meritum na poziomie 5 EQF – European Qualification Framework – Starszy Trener) oraz coachem – ukończyłem Szkołę Coachów w  projekcie Coach ICF (akredytowanym przez International Coach Federation) uzyskując akredytację ACC. Brałem udział w projekcie podnoszenia kompetencji kadry trenerskiej Szkoły TROP – Coaching grupowy w pracy trenera.

Prywatnie fascynuje mnie w człowieku coś co nazywam „podobieństwem w różnorodności”. Podczas licznych podróży zrozumiałem że mimo odmienności kultur, języków czy stopnia zamożności na pewnym poziomie wszyscy mamy takie same potrzeby i marzenia.


Oferuję profesjonalną pomoc oraz wsparcie w następujących sytuacjach:

Zapraszam na moją stronę: www.danielmelerowicz-psychoterapia.pl

Cennik:

  • psychoterapia indywidualna – (50 min.) – 150 zł
  • psychoterapia par i małżeństw – 2 terapeutów (60 min.) – 240 zł
  • psychotherapy in English – (50 min.) – 250 zł


PODCAST:

Współautor podcastu: Psycho-logiczne rozmowy


CERTYFIKATY:


Zaświadczenia / diagnozy / opinie

Wystawiam zaświadczenia / diagnozy / opinie wyłącznie w przypadku zgłoszenia przez pacjenta takiej potrzeby przed rozpoczęciem sesji, diagnozy lub procesu psychoterapii.

Osoba, która chce takie zaświadczenie otrzymać zostanie poproszona o przedstawienie sytuacji oraz o podanie celów jego wykorzystania. Jest to spowodowane ochroną terapeuty przed ewentualnymi sytuacjami, w których może on zostać „użyty” do rozwiązywania konfliktów prowadzonych drogą sądową lub do wykorzystania zaświadczenia w celu uzyskania świadczeń państwowych, gdzie nie liczy się wyzdrowienie tylko tzw. wtórne korzyści materialne z pozostawania w chorobie.