dr Daniel Melerowicz – psycholog, psychoterapeuta, prowadzi superwizję.

dr Daniel Melerowicz

psycholog, psychoterapeuta, superwizor psychoterapii

577 699 144


Pracę w obszarze zdrowia psychicznego rozpocząłem w 2004 roku. Jestem magistrem psychologii, oraz doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologia. Dyplom uzyskałem na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą - Certyfikat Nr 154 PTPPd - Lista Certyfikowanych Psychoterapeutów PTPPd. Ukończyłem całościowe szkolenie w zakresie profesjonalnej psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jestem superwizorem szkoleniowym Lista Superwizorów Szkoleniowych KCP. Uczestniczę w Grupie szkolenia superwizyjnego prowadzonego przez panią Zuzannę Korgę, pracuję również pod kierunkiem pani Patrycji Staniszewskiej – certyfikowanych superwizorek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

To co najważniejsze dla mnie jako terapeuty to zachowanie zasad etyki, pokora w kontakcie z drugim człowiekiem oraz ciągły rozwój w celu utrzymania kompetencji na jak najwyższym poziomie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Wchodzę również w skład Zespołu Ekspertów ds. Lokalnych i Regionalnych Programów Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powołanym przez Dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (wcześniej PARPA).
Współpracuję z Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie.

Jestem psychologiem upoważnionym do przeprowadzania testów kompetencyjnych i psychologicznych, w zakresie selekcji, badania osobowości i inteligencji. Posiadam szerokie doświadczenie w diagnozie indywidualnej.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię grupową, pracując przede wszystkim metodą psychodynamiczną. Swoją pracę stale superwizuję u specjalistów z Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, superwizorów z wieloletnim doświadczeniem psychoterapeutycznym podczas superwizji grupowych oraz w Śląskim Ośrodku Psychoterapii Psychodynamicznej podczas superwizji indywidualnych.
Zajmuję się także indywidualnym doradztwem i wsparciem psychologicznym w zakresie rozwijania kompetencji interpersonalnych.

Jestem absolwentem Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz adiunktem w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia na wydziale Uniwersytetu SWPS w Katowicach.

To co najważniejsze dla mnie jako terapeuty to zachowanie zasad etyki, pokora w kontakcie z drugim człowiekiem oraz ciągły rozwój w celu utrzymania kompetencji na jak najwyższym poziomie.

W swojej pracy kieruję się Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty.

Jestem certyfikowanym trenerem rozwoju osobistego (dyplom Szkoły Trenerów Meritum na poziomie 5 EQF – European Qualification Framework – Starszy Trener) oraz coachem – ukończyłem Szkołę Coachów w  projekcie Coach ICF (akredytowanym przez International Coach Federation) uzyskując akredytację ACC. Brałem udział w projekcie podnoszenia kompetencji kadry trenerskiej Szkoły TROP – Coaching grupowy w pracy trenera.

Prywatnie fascynuje mnie w człowieku coś co nazywam „podobieństwem w różnorodności”. Podczas licznych podróży zrozumiałem że mimo odmienności kultur, języków czy stopnia zamożności na pewnym poziomie wszyscy mamy takie same potrzeby i marzenia.


Oferuję profesjonalną pomoc oraz wsparcie w następujących sytuacjach:

Zapraszam na moją stronę: www.danielmelerowicz-psychoterapia.pl

Cennik:

  • psychoterapia indywidualna – (50 min.) – 250 zł
  • psychoterapia par i małżeństw – (60 min.) – 350 zł
  • psychotherapy in English – (50 min.) – 300 zł
  • superwizja indywidualna – (50 min.) – 250 zł
  • superwizja grupowa – (180 min) 150 zł
  • supervision in English – (50 min.) – 400 zł


  • PODCAST:

    Autor podcastu: Struktura psychoterapii

    Współautor podcastu: Psycho-logiczne rozmowy


    CERTYFIKATY:


    Zaświadczenia / diagnozy / opinie

    Wystawiam zaświadczenia / diagnozy / opinie wyłącznie w przypadku zgłoszenia przez pacjenta takiej potrzeby przed rozpoczęciem sesji, diagnozy lub procesu psychoterapii.

    Osoba, która chce takie zaświadczenie otrzymać zostanie poproszona o przedstawienie sytuacji oraz o podanie celów jego wykorzystania. Jest to spowodowane ochroną terapeuty przed ewentualnymi sytuacjami, w których może on zostać „użyty” do rozwiązywania konfliktów prowadzonych drogą sądową lub do wykorzystania zaświadczenia w celu uzyskania świadczeń państwowych, gdzie nie liczy się wyzdrowienie tylko tzw. wtórne korzyści materialne z pozostawania w chorobie.